مسئول واحد سینمایی حوزه هنری کودک و نوجوان از تولید ۴۰ ایده فیلم نامه پس از برگزاری کارگاه فیلم نامه نویسی کارتی سخن گفت.
بهنام بهادری با بیان این خبر گفت: فیلم‌نامه‌نویسی کارتی شیوه جدیدی است که علاقه‌مندان با استفاده از کارت‌ها و نه تئوری‌ها، و به صورت غیرمستقیم و حداقل نظریات دست و پاگیر، به طرح فیلم‌نامه می‌رسند. ما در ابتدای هر کارگاه آموزشی، به صورت کوتاه، مفاهیمی که بن‌مایه فیلم‌نامه‌نویسی هستند آموزش می دهیم و سپس کارگاه عملی به صورت گروهی برگزار می شود.
مسئول واحد سینمایی حوزه هنری کودک و نوجوان ادامه داد: این کارگاه نیز در راستای کارگاه های دوره ای که برای کودکان برگزار می شود، تعریف و اجرایی شد.
وی افزود: کارگاه فیلم نامه نویسی کارتی این بار در مدرسه پرورش با حضور چهل دانش آموز در دو جلسه برگزار شد و حاصل آن ۴۰ طرح کوتاه بود که از میان این طرح ها تعدادی مشخص و جوایز فرهنگی به آن ها اهدا می شود.
بهادری با بیان این مطلب که تلاش ما ارتقای خلاقیت کودکان است گفت: پس از برگزاری کارگاه و مطالعه طرح ها، استعدادها را در زمینه نوع نگارش، تخیل و ایده پردازی از متونی که نوشته شده استخراج و برای آن ها برنامه ریزی می کنیم.
بهادری در خاتمه گفت: فیلم‌نامه‌نویسی کارتی شیوه جدیدی از فیلم‌نامه‌نویسی است که اولین بار است در ایران تجربه می‌شود و پیش از این به همت حوزه هنری کودک و نوجوان در برخی مدارس و هنرستان‌های سطح تهران نیز برگزار شده بود.