آیین شب یلدا ویژه کودکان کار و خیابان، با عنوان «یلدای کودکانه»، با اهدای کتاب های گروه سنی(الف، ب، ج) و همچنین برنامه های مفرح مانند نمایش کمدی، عروسکی و اجرای موسیقی با مشارکت حوزه هنری کودک و نوجوان و سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران برگزار می شود.

حجت الله ناظری سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اعلام این خبر گفت: این طرح در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی این دو مجموعه و با شعار یلدای کودکانه، کودکان شاد، و با اهدای کتاب به کودکان کار اجرایی می شود و ما با اهدای کتاب های ویژه گروه سنی کودک و نوجوان به استقبال یلدا می رویم.

وی افزود: کودکان کار، نیازمند آموزش هستند و کتاب به عنوان بهترین هدیه می تواند همراه همیشه کودکان کار باشد.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: از سوی دیگر  قصه گویی به عنوان یکی از رسوم کهن ایرانیان در شب یلدا همیشه مورد توجه بوده است. لذا به نظر می رسد اهدای کتاب در این شب خاص، می تواند بسیار حائز اهمیت و متناسب با فضای این شب باشد.

ناظری در خاتمه گفت: تلاش ما این است تا با مشارکت با دیگر سازمان ها و نهادها، بتوانیم شاهد افزایش برنامه های مفرح و متنوع ویژه این گروه سنی خاص در راستای تحقق عدالت اجتماعی و احیای آیین های دینی، سنتی و ایرانی باشیم.

سیدمالک‌حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‎های اجتماعی نیز با اشاره به ویژه برنامه‌های شب یلدا اعلام کرد: در جشنواره یلدا تعداد ۲۱ برنامه‌ مفرح در گرمخانه‎‌‌ها وسامانسراها و همچنین در ۲۴ مرکز پرتو ویژه کودکان کار و خیابان از ۲۷ تا ۳۰ آذر ماه سال جاری این مراسم سنتی برگزار خواهد شد.

همچنین وی گفت: این جشنواره با اجرای برنامه‌هایی همچون ؛ نمایش عروسکی، بازدید از موزه، شاهنامه خوانی، اجرای موسیقی سنتی، نمایش کمدی و … همراه است .