مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از اجرای نمایش گربه ای در قصر ملکه تا پایان خردادماه در تماشاخانه مهر خبر داد و گفت: این نمایش به همت مرکز هنرهای نمایشی و حوزه هنری کودک و نوجوان به روی صحنه رفته است.

کورش زارعی در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به این تئاتر گفت: یکی از خلاءهای موجود در فضای نمایشی کشور، اجرای تئاترهای ویژه گروه سنی نوجوانان است.

وی افزود: آن گونه که به تئاتر کودک پرداخته می شود، تئاتر نوجوان، مورد توجه قرار نگرفته است. مراکزی مانند کانون پرورش فکری و… توجه ویژه ای به تئاتر کودک دارند اما جای خالی تئاتر نوجوان کاملا محسوس است.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اضافه کرد: تئاتر گربه ای در قصر ملکه به کارگردانی انوش معظمی، از جمله نمایش های قابل توجه در گروه سنی نوجوانان است که توانسته مخاطبان قابل توجهی را جذب کند؛ این کار با همکاری مشترک مرکز هنرهای نمایشی و حوزه هنری کودک و نوجوان هر روز از ساعت ۱۸٫۴۵ به روی صحنه می رود.

زارعی ادامه داد: انتظار ما از مراکزی مانند حوزه هنری کودک و نوجوان این است که توجه و تمرکز بیشتری بر روی تئاتر نوجوان داشته باشند؛ نوجوانی سن حساسی است که نیاز به برنامه های آموزشی، فرهنگی و هنری دارد تا بتوانیم نسل نوجوان را در مسیر فرهنگی درست قرار دهیم.

وی تاکید کرد: حوزه هنری کودک و نوجوان این پتانسیل را دارد که این وظیفه مهم را بر دوش بگیرد و نمایش های ویژه‌ای برای مخاطبان این گروه سنی به روی صحنه ببرد و با آثار هنری، تاثیرات فرهنگی لازم را به طور غیرمستقیم بر نوجوانان بگذارد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در ادامه گفت: استقبال از نمایش گربه ای در قصر ملکه به خوبی نشان می دهد مخاطب نوجوان علاقه مند به آثار هنری ارزشمند است و این آثار را دنبال می کند.

زارعی در خاتمه گفت: مراکز مهمی مانند کانون پرورش فکری، حوزه هنری کودک و نوجوان و دیگر مراکز فرهنگی، هر چه بیشتر به تئاتر کودک و نوجوان بپردازند و به آن بها بدهند، عواید و تاثیرات فرهنگی این فعالیت ها را بیشتر و بیشتر در جامعه شاهد خواهیم بود.