با حضور آیت الله امامی کاشانی؛

مراسم شب خاطره «بابای خوب من» ویژه تجلیل از فرزندان شهدا و جانبازان مدافع حرم به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری کودک و نوجوان، در این مراسم که با حضور آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران و متولی مدرسه عالی شهید مطهری، حجت الاسلام احمد سالک نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات و حجت الله ناظری سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار شد، از فرزندان شهدای حرم شهید محسن فرامرزی و شهید محمدرضا دهقان تجلیل به عمل آمد.

حجت الله ناظری:

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان به عنوان نخستین سخنران مراسم شب خاطره «بابای خوب من» با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: در آخرین روز از هفته دفاع مقدس قرار داریم، این روزها، فرصتی است برای یادآوری حماسه آفرینی‌های عزت آفرین و بهانه ای برای تکرار آرمان هایی که انقلاب بر آن ها پایه ریزی شده است. و این مطالعه و پرداختن به دلاوری های آن دوران، گذشته از بصیرتی که ما را در روزگار حاضر بدان تجهیز می‌کند، وظیفه‌ی ما نیز هست. وظیفه‌ای که در خصوص سپردن این فرهنگ و فهمِ تاریخی در برابر نسل‌های بعدی داریم.


وی اضافه کرد: و چه اتفاق مبارکی که در همین یادآوری ها، بزرگداشت شهدای مدافع حرم و تجلیل از فرزندان این شهدای گران قدر هم با هفته دفاع مقدس گره خورده است.

ناظری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: برنامه بابای خوب من، در فضای خودمانی و با هدف تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم برگزار می شود تا تجلیلی باشد از فرزندان این شهدای گرانقدر و یادآوری حماسه بزرگی که پدران آن ها خلق کرده اند.


  • بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست

حجت‌الاسلام احمد سالک نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: ما امروز بر سر سفره و خوان ارزشمند شهدا، جانبازان و ایثارگران نشسته ایم و مهمان بزرگواری آن ها هستیم.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که امروز و در قرن ۲۱، شاهد نبرد سنگین بین اسلام ناب محمدی(ص) و استکبار جهانی هستیم گفت: امروز دیگر بلوک غرب و شرق در کار نیست. با پیروزی انقلاب، و گذشت ۴۰ سال از این حماسه، شعار نه شرقی نه غربی، تحقق عینی پیدا کرده است.


این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در اوج اقتدار جمهوری اسلامی به رهبری ولی فقیه قرار داریم و این اقتدار باید جهانی شود. این روزها به وضوح می بینیم که در روبه روی ما، التماس استکبار و شیطان بزرگ قرار دارد، آن هم با ذلت.

سالک با اشاره به بیانات رهبر انقلاب ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند نه تسلیم، نه مذاکره، بلکه مقاومت. و این رمز پیروزی ماست که در قرآن هم به این مقاومت بارها و بارها اشاره شده است.

نائب رئیسی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که شهدا عنایت الله هستند، گفت: ۲۸۰۰ جوان ما در سوریه شهید شدند تا سفره داعش و استکبار جمع شود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: در هفته دفاع مقدس قرار داریم؛ دفاعی که صدها و هزاران پیام دارد. روح شناخت حضرت حق و معرفت الله ثمره خون شهیدان است. آن ها با خدا معامله کرده اند.

سالک اضافه کرد: مردم ایران بودند که جنگ ۸ ساله را اداره کردند؛ و پس از آن آزادگان جهان به تبعیت از ملت ما جنگ با داعش را مدیریت کردند. بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست، زیرا این شهدا خلاق میدان ارزش ها هستند و صدق، اخلاص و عظت آفریدند.