به قلم مهناز فتاحی؛

آیین رونمایی از سه اثر جدید مهناز فتاحی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان روز سه شنبه بیست و پنجم تیرماه در سالن مرحوم امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می شود.

حمید حسین زاده معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان با اعلام این خبر گفت: «گم بی»، «من عروسک گلهانم» و «قلب کوچک سپهر» عنوان سه اثر از خانم مهناز فتاحی نویسنده حوزه کودک و نوجوان است که روز سه شنبه بیست و پنجم تیرماه به همت حوزه هنری کودک و نوجوان رونمایی می شود.

وی افزود: خانم فتاحی در حوزه ادبیات بیشتر به واسطه آثار برجسته شان در حوزه بزرگسال و ادبیات پایداری شناخته شده اند، اما ایشان سال ها در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت داشته و کتاب های متعددی را برای این گروه سنی به رشته تحریر درآورده است.

حسین زاده ادامه داد: گم بی در زبان کردی به معنای گمشده است و ماجرای آن مربوط به جنگ ایران و عراق و بمباران کرمانشاه است و به زندگی دختربچه ای می پردازد که پدر و مادرش در پناهگاه فکر می کنند دخترشان کشته شده است.

وی افزود: من عروسک گلهانم روایت دختر یکی از شهدای کشتی آزادی(گلهان) است که از ترکیه عازم غزه بوده است؛ قلب کوچک سپهر هم که در حوزه سنی نوجوان می گنجد، به تقویت امید و ایستادگی در برابر مشکلات می پردازد.

 

گفتنی است مراسم رونمایی از سه اثر مهناز فتاحی، روز سه شنبه و از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در تالار امیرحسین فردی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می شود.